W obiektywie …

Zapraszam na miły seans filmowy …

OKOLICE PRZYSTANI


Rejs Kanałem Elbląskim – Jeziorak – Jezioro Płaskie – Pochylnia Buczyniec  rok 2007

Zapraszam do obejrzenia relacji z rejsu Kanałem Elbląskim. W trakcie tygodniowego czarteru odwiedziliśmy Jezioro Płaskie, północny kraniec Jezioraka oraz Kanał Elbląski. Wrześniowy Jeziorak był niemal opustoszały. Na Rudej Wodzie zapoznaliśmy jednak miłą parę żeglarzy i wspólnie dotarliśmy do Pochylni w Buczyńcu. Odlatujące żurawie żegnały nas w drodze powrotnej do Iławy.


Nadzwyczaj burzowy rejs – Kanał Iławski – Jeziorak – rok 2008

Zapraszam do obejrzenia relacji z krótkiego rejsu z Miłomłyna do Iławy. Zaryzykuję stwierdzeniem, że Jeziorak przedstawił się w dość niecodziennej odsłonie. Kto był wtedy, 16 sierpnia 2008 roku, na jeziorze, powinien pamiętać burzę z piorunami trwającą od wczesnych godzin rannych do późnych popołudniowych. Dla mnie był to jeden z ciekawszych rejsów.


Rejs Kanałem Elbląskim – Szeląg Mały – Jeziorak – Jezioro Płaskie – rok 2009 

Zapraszam do obejrzenia relacji z rejsu Kanałem Elbląskim. Z Miłomłyna udaliśmy się do Starych Jabłonek nad jeziorem Szeląg Mały. Do pokonania były 4 śluzy i tunel pod nasypem linii kolejowej. Odwiedziliśmy również Jeziorak. Polecam spacer do rezerwatu Jeziora Jasnego i Jeziora Czerwica. Najdalej osiągniętym punktem był Jerzwałd nad Jeziorem Płaskim.


Okolice Przystani na Wyspie – jezioro Ilińsk – rok 2006/2010

Zapraszam na krótką wycieczkę na pobliskie jezioro Ilińsk. Zwykle jest ono przepływane „tranzytem” w drodze z Jezioraka na pochylnie. Wtajemniczeni wiedzą jednak, co to jezioro potrafi zaoferować. Może warto zboczyć z głównego szlaku i dopłynąć do najdalszej zatoczki? Zapraszam na krótki film z kajakowego wyskoku Kanałem Elbląskim na jezioro, późnym latem i piękną jesienią.


KRONIKA FILMOWA


KRONIKA cz.1 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – lata 2005 – 2008

Zapraszam do obejrzenia historii powstawania Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Jest to pierwszy z serii filmów obejmujący lata 2005 – 2008. W tym czasie przede wszystkim uporządkowano teren, usunięto pozostałości powywracanych drzew i przygotowano elementy pod przyszłą budowę.


KRONIKA cz.2 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – rok 2009

Zapraszam do obejrzenia drugiej części kroniki Przystani na Wyspie. Tym razem weźmiemy się za pogłębianie zatoki, by każdy mógł do nas dotrzeć także od strony wody, przycinaniem olbrzymich starych drzew oraz kształtowaniem terenu. Nadszedł czas „ciężkich robót”.


KRONIKA cz.3 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – rok 2010

Zapraszam do obejrzenia trzeciej części kroniki Przystani na Wyspie. Korzystając z mroźnej zimy palujemy konstrukcję przyszłego pomostu. Na wiosnę kończymy kształtować teren, przerzucając kolejne tony gruntu.


KRONIKA cz.4 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – rok 2010

Zapraszam do obejrzenia czwartej części kroniki Przystani na Wyspie. Wykonujemy przyłącza i grodzimy cały teren.


KRONIKA cz.5 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – rok 2010

Zapraszam do obejrzenia piątej części kroniki Przystani na Wyspie. Nadszedł czas na budowę domku.


KRONIKA cz.6 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – rok 2011

Zapraszam do obejrzenia szóstej części kroniki Przystani na Wyspie. Przywieźliśmy Samantę. Na Wyspie będzie sobie dożywać spokojnej starości. Trwają prace wykończeniowe przy domku i na terenie. Powstają schody, siejemy trawę i sadzimy krzewy, by jak najszybciej zrobiło się zielono.


KRONIKA cz.7 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – rok 2011

Zapraszam do obejrzenia siódmej części kroniki Przystani na Wyspie. Główne prace powoli dobiegają końca. Teren ukształtowany, domek postawiony, pomost funkcjonuje. Dopieszczanie detali, pielęgnacja zieleni i wreszcie korzystanie z uroków tego miejsca.


KRONIKA cz.8 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – lata 2012 – 2013

Zapraszam do obejrzenia ósmej części kroniki Przystani na Wyspie. Co roku 1 czerwca zakwitają robinie akacjowe. Drzewa uginają się pod ciężarem kwiatów i trzmieli pracowicie buszujących w ich wnętrzach. Jest to jedno z najpiękniejszych zjawisk na naszej Przystani. Zapraszamy do nas szczególnie w ten dzień. W lipcu natomiast podziwiamy popisy pszczół radośnie bzykających w kwitnących lipach. Życzę każdemu takich doznań.


KRONIKA cz.9 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – lata 2013 – 2014

Zapraszam do obejrzenia dziewiątej części kroniki Przystani na Wyspie. Jesień potrafi być czasem równie piękna jak wczesna wiosna. Oceńcie to sami. Zapraszam na spacer po Przystani i chwilę relaksu.


KRONIKA cz.10 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – rok 2014

Zapraszam do obejrzenia dziesiątej części kroniki Przystani na Wyspie. Letnie klimaty, kwitnące kwiaty i łabędzia rodzina witają. Na przeciwległym brzegu powstają publiczne miejsca cumownicze,  slip, otwarto również „Gospodę pod Żurawiami”, gdzie można przycumować do stolika. Coś drgnęło w infrastrukturze.


KRONIKA cz.11 – Przystań na Wyspie – Miłomłyn – rok 2015

Zapraszam do obejrzenia 11-tego odcinka kroniki Przystani na Wyspie. Sporo tego lata u nas się zmieniło pod kątem infrastruktury. Był to rok, kiedy ruszyliśmy już na dobre i pełną parą. Mimo (nie)sprzyjających warunków atmosferycznych i niskiego poziomu wody w Kanale Elbląskim odwiedziło nas dość sporo gości. Mam nadzieję, że nie zawiedliśmy. Daliście nam siłę i motywację, by dalej się rozwijać. Film zawiera oprócz obrazu Przystani również prezentację kilku ciekawych miejsc na Szlaku Kanału Elbląskiego i w najbliższej okolicy Miłomłyna. Być może zainspiruje to Was do odwiedzenia i poznania tych zakątków.