Więcej o Kanale, Jezioraku i Żuławach

W krainie Kanału Elbląskiego, Pojezierza Iławskiego i Żuław aktywnie działa wiele firm, stowarzyszeń i pasjonatów tego regionu. Być może zaprezentowane tutaj witryny kogoś zaskoczą, komuś pomogą, a na pewno pozwolą lepiej poznać ten region.

http://www.navicula.org.pl/

W żeglarskich podróżach zauroczyło nas Pojezierze Iławsko-Ostródzkie, jeziora połączone systemem Kanału Elbląskiego, jedyne na świecie pochylnie, niezwykła historia tych okolic, wspaniałe krajobrazy … moglibyśmy długo tak wymieniać. Ponad 20 lat przemierzamy wodne i lądowe szlaki tej krainy a wciąż czymś nas zaskakuje, ciągle odkrywamy coś nowego. Czerpiąc z niezwykłości tego terenu chcemy równocześnie zostawić tu część każdego z nas, dać coś od siebie, dla tych, którzy przyjdą z nami lub po nas. Tak powstało Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego „NAVICULA”, łącząc regiony, w których mieszkamy i wypoczywamy.


http://www.goodtimeczarter.pl/

Specjalizujemy się w czarterach barek turystycznych bez patentu, jeśli jest taka potrzeba zorganizujemy dla Państwa, między innymi skippera (sternika), wynajmiemy rowery, zorganizujemy naukę gry w golfa. Dla firm zorganizujemy spływ integracyjny a dla szkół edukacyjny. Jesteśmy rodziną, która dużo rzeczy robi razem, dlatego chcielibyśmy promować rodzinne spływy, na szczególne traktowanie mogą liczyć posiadacze KARTY DUŻEJ RODZINY. Współpracujemy z wieloma firmami na szlaku, gdzie otrzymają Państwo zniżki, pomoc lub ciekawą zabawę.


http://www.zalewwislany.pl/

Stronę tę stworzyłem, aby zachęcić wodniaków do pływania po największym i najbardziej zróżnicowanym szlaku wodnym w Polsce – Pomorskim Szlaku Żeglarskim. Do współredagowania strony zachęcam wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami. Tym którzy już pomogli – dziękuję. Chętnie udzielę wszelkich porad. Do zobaczenia na wodzie! Ahoj!


https://kochamyzulawy.wordpress.com/

Zachęcam do wędrówki po Żuławach. Ten przepiękny region ma wiele do zaoferowania: domy podcieniowe, wiatraki, wiekowe cmentarze, stare zabytkowe kościoły, zamki krzyżackie (ten w Malborku nie jest jedynym!), czy też małe miasteczka z wyjątkowym klimatem. To wszystko i wiele innych atrakcji otoczone jest przepiękną przyrodą, tak inną niż pozostała część Polski!

https://oberlandkanal.info.pl/

Trochę ciekawej historii Kanału